poniedziałek, 4 stycznia 2010

Gougane Barra Forest Park

Przez miasto Cork przepływa rzeka Lee, której źródła znajdują się w pięknej, lesistej krainie Gougane Barra. Pomimo mroźnego, niedzielnego poranka, który nie sprzyjał wychyleniu noska spod kołdry stała się ona celem wczorajszej wyprawy. Gdy już dotarliśmy na miejsce pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie i mam nadzieję, iż mimo nie najlepszego światła udało mi się uchwycić magię i piękno Forest Parku. Jest to jeden z piękniejszych lasów spośród tych, które widziałam w Irlandii. Nieopodal znajduje się jezioro Gougane Barra i wysepka z kamienną kaplicą St Finbar's Oratory wybudowaną w XX w oraz pochodzące z 1700 r. zabudowania kościelne. Urocze, elfickie, spokojne miejsce do którego z pewnością jeszcze powrócę.

9 komentarzy:

 1. śnieg śniegiem, ale ten las, klimat, elfy za każdą paprocią, te kamienne budowle, ten dzwon - no i przede wszystkim - te mgły ... ja zazdroszczę Tobie ... a może tak mała wymiana - ja do pudełeczka trochę śniegu i mrozu a Ty trochę mgły i .... fruuuuu :)
  pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne okolice,pozdrawiam ciepło:*

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiczne miejsce, dla zobaczenia takich warto żyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aniu było magicznie i tylko na początku żałowałam trochę, że słońca nie zachwyciło mnie swoim urokiem.

  ki_ma pięknie napisane;)Ja z przyjemnością na każdą wymiankę się piszę więc...fruuuuu;)

  Agato.art ja sama nie wierzę, że dotarłam do Gougane Barra dopiero po raz pierwszy.

  maj. warto żyć i warto w mroźny, niedzielny poranek wykluwać się spod ciepłej korderki;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Olu jak cudnie! Troszkę otrząsnęłam się z mrocznego snu, jaki dopadł mnie po pracy - a robiąc porządki w nadesłanej poczcie, zobaczyłam Twoje imię - dopiero teraz!!
  Chłonąc wręcz Twoje zdjęcia, moją uwagę również przyciągnęły początkowo, magiczne mgły oraz tajemniczy dzwon.. Piękne miejsce..
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Olu!!
  Więcej takich niezapomnianych zakątków!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję ...Aniu z jezior... Ty też moja droga odwiedzasz przecudne miejsca i wchodząc na Twojego bloga też zazdroszczę Tobie;)
  Spełnienia marzeń w Nowym Roku bo marzenia są najważniejsze;)

  OdpowiedzUsuń
 7. tak zazwyczaj przeglądam, się nie odzywając, ale muszę przyznać, że te krajobrazy są cudowne :) Zniewalają naprawdę:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kica dziękuję w tej krainie było cudnie;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń